Mistrovství ČR – Zlín, Ostrava a Pardubice

Mistrovství ČR žactva
10.-11. 6. 2017

Mistrovství ČR, nejvyšší žákovské soutěže, se konaly ve stejném termínu na třech místech, z PK Česká Lípa startovalo 8 plavců, kteří předvedli výborné výkony a přivezli domů čtyři medaile a společně přepsali tabulky osobních rekordů ve dvaadvaceti startech.

Mistrovství ČR dvanáctiletých (RN 2005 – Zlín, bazén 25 m), startovali Nadia van Wassem a Matyáš Hřebík, oba shodně zaznamenali nejlepší umístění na 100 a 200 m prsa (11. a 10. místo).

Mistrovství ČR jedenáctiletých (RN 2004 – Ostrava, bazén 50 m), medailově se prosadila Veronika Bláhová, která vybojovala bronz za 200 m volný způsob. V dalších čtyřech startech se umístila v první desítce, když další medaile ji unikla jen o vlásek po výborném výkonu na 100 m znak. Filip Konrád zaznamenal od posledního mistrovského závodu velký výkonnostní posun a nejlépe se umístil na jedenáctém místě za 200 m motýlek.

Mistrovství ČR čtrnáctiletých (RN 2003 – Pardubice, bazén 50 m), startovala čtveřice děvčat v tradiční sestavě a zopakovala stříbro ve štafetě 4×50 m volným způsobem z loňského mistrovství ČR v Mladé Boleslavi (L. Dědicová, M. Musilová, N. Musilová a L. Salehová), smolné byly „brambory“ za štafetu 4×50 m polohový závod. Skvěle zaplavala v individuálních startech Markéta Musilová, která vybojovala dvakrát bronz za 100 a 200 m prsa, medaile jsou pro ni velmi cenné, protože celá sezóna byla provázena vleklými zdravotními problémy. Natálie Musilová pronikla do první desítky díky výkonům na tratích 200 m polohový závod a 400 i 800 m volný způsob. Mezi deset nejlepších se vešla i Linda Salehová za 400 m polohový závod a 200 m prsa. Nezklamala ani Lucka Dědicová, pro kterou nebyla dosavadní sezóna také příliš ideální, ale nutno podotknout, že také díky ní máme stříbro ze štafety, protože výborně doplnila výše uvedené trio plavkyň.

Štafeta 4×50 VZ – 2. místo: