Brno – MČR TP 2017

Mistrovství ČR v plavání tělesně postižených, 2. kolo ČP Brno – Lužánky, bazén 50 m, 8 drah

Petra Hurtová, mistrovství ČR Brno 2017

Na XXII. mistrovství ČR tělesně postižených reprezentovala PKČL Petra Hurtová. Výborně zvládla své první závody na “padesátce” a nejlépe se umístila na 10. místě – 50 m znak a přidala ještě další dvě místa těsně za první desítkou (11. 50 m prsa a 12. 100 m znak). Závody se plavou v různých kategoriích dle klasifikace tělesného postižení a ve výsledcích jsou tyto výkony srovnány dle bodových výkonů (výpočet na základě kombinace času a klasifikace). Mistrovství bylo zároveň i druhým kolem Českého poháru v plavání tělesně postižených, kde Petra bodovala i v jeho prvním kole (Sokolov 1.4. 2017).

Petra Hurtová měla první červnový víkend opravdu velice náročný program – v sobotu absolvovala své první plavecké mistrovství ČR, poté se přesunula do Hradce Králové, kde startovala na dalším podniku – mistrovství ČR handbike na 30 km! Cyklomaraton v Hradci Králové s přehledem vyhrála a získala titul mistr ČR.