Michal Spurný a Petra Chocová

Medaile: 5

M. Spurný 1. místo 200 a 1 500 m VZ, 3. místo 50 m M

P. Chocová 1. místo 50 m P, 2. místo 100 m P

Na velmi dobře obsazených mezinárodních závodech v Jihlavě (41 plaveckých oddílů ze 6 zemí) startovali za PKČL Michal Spurný a Petra Chocová, přivezli 5 medailových umístění.

M. Spurný se trochu trápil na delších tratích, ale i tak vybojoval prvenství v nejdelším kraulovém závodu (1 500 m) a na 400 m skončil těsně čtvrtý, stejně jako na kraulové stovce. Třetí skončil ve finále 50 m motýlek.

P. Chocová, po sérii zdravotních problémů, absolvovala své první závody po srpnovém ME téměř bez tréninku a to s velice slušným výsledkem. Zvítězila ve finále 50 m prsa a to dokonce v novém rekordu závodů (překonala po letech své vlastní maximum), na dvojnásobné trati skončila druhá za závodnicí ze Slovinska a vyzkoušela si i start na 100 m volný způsob, kde obsadila konečné čtvrté místo.

Další závody čekají M. Spurného a P. Chocovou na silně obsazených závodech v Brně (13.-14.11.). VC Brna je zároveň dalším kolem ČP v plavání.