42 ročník mezinárodních závodů – 7. kolo ČP v plavání

Medaile: 4

M. Spurný – 3. místo 100 M

P. Chocová – 1. místo 50 a 100 P, 3. místo 50 M

Brno - VC - výsledky PKČL (924) Brno - VC - celkové výsledky (943)

Na velmi dobře obsazených mezinárodních závodech  v Brně startovala dvojice M. Spurný a P. Chocová.

Michal Spurný ze čtyř startů vybojoval bronz na 100 m motýlek, dvakrát skončil čtvrtý (200 a 400 m volný způsob) a pátý (1 500 m volný způsob).

Petra Chocová, která absolvovala svůj druhý podzimní start po řadě zdravotních problémů, proměnila své tři vystoupení ve tři medailová umístění. Po postupech z prvních pozic v rozplavbách zvítězila i ve finále 50 a 100 m prsa. Na 50 m motýlek zopakovala své umístění z rozplaveb a potvrdila třetí místo také ve finále.

Tyto závody byly poslední prověrkou před ME v Eindhovenu (25.-28.11.) a zároveň poslední možností plnit limity. Na ME bude ČR reprezentovat 12 plavců včetně Petry Chocové a přímo v dějišti ME se bude rozhodovat o tom, kdo bude reprezentovat na MS v Dubaji (15.-19.12). Na MS odletí pouze finalisté z ME.