Veronika Bláhová, Natálie Musilová, Daryna Naboichenko, Linda Salehová, Nadia van Wassem
17 (5 zlatých, 4 stříbrných, 8 bronzových) + 2 poháry z hlavních závodů
J. Češka          3. místo   100 a 200 P (Memoriál I. Budínského)
O. Hladík          2. místo   800 VZ
M. Hřebík          2. místo   100 P    3. místo   50 P
N. Musilová          3. místo   100 VZ a 800 VZ
D. Naboicheko          1. místo   50, 100 a 200 VZ (Memoriál Z. Vaněčka), 50 Z     3.místo   50 a 100 M
L. Salehová          1. místo   200 PZ     2. místo   400 PZ
N. van Wassem          2. místo   50 P     3. místo   100 P
Výsledky PK: UL VC 2017 - PK (397)
Celkové Výsledky: UL VC 2017 - CV (406)

Ústí n. L. - VC 2017

Velká cena Ústí nad Labem a opět skvělé výsledky, stále se bohužel nedaří odjet v kompletní sestavě, ale i tak čítá medailová sbírka 17 cenných kovů včetně dvou pohárů z hlavních závodů a 49 nových osobních maxim. Petra Chocová tyto závody vynechala a neobhajovala tedy prvenství v hlavním závodu na 200 m prsa, kde je navíc držitelkou rekordu VC, chyběla pro nemoc také Markéta Musilová i Lucka Dědicová.
Skvělá forma z plné přípravy a také super výkony, to lze říci o Daryně Naboichenko, která absolvovala opravdu velmi náročný program 11 individuálních startů včetně dvou štafet. Poprvé prolomila hranici 27 vteřin na trati 50 m volným způsobem a to navíc na padesátimetrovém bazénu (27,95), s výrazným náskokem zvítězila v kompletní konkurenci, tedy i ve své dorostenecké kategorii a to ji také jasně poslalo do čela letošních  tabulek dorostu. Hlavní závod 200 m volným způsobem se plaval open (Memoriál Z. Vaněčka bez rozdílu kategorií), postup z třetího místa a poté naprosto suverénní vítězství Dáši ve finále a zisk poháru (200 m VZ 2:09,66). Také poloviční trať vyhrála naprosto jednoznačně díky skvělé druhé padesátce (100 m VZ 0:58,82) a překonala oddílový rekord Petry Chocové o 13 setin – nejrychlejší stovka v historii českolipského plavání na padesátimetrovém bazénu! Dáša přidala ještě prvenství za 50 m znak a dva bronzy (50 a 100 m motýlek). Jakub Češka byl dvakrát bronzový díky svým startům v nejsilnějších disciplínách – 100 a 200 m prsa (Memoriál I. Budínského – hlavní závod). Stříbro vybojoval v kategorii dorostu Olda Hladík (800 m volný způsob). Do bohaté medailové sbírky přispěl také Matyáš Hřebík (2. místo 100 m prsa, 3.místo na poloviční trati), dále Linda Salehová (1. místo 200 m polohový závod a na dlouhé polohovce byla stříbrná), Natálie Musilová brala dvakrát bronz (100 a 800 m volný způsob) a Nadia van Wassem přidala další da kovy (2. místo na prsové padesátce a na stovce vylovila bronz). Výborně plaval i “nemedailový” Filip Konrád a tentokrát vyšla naprázdno bohužel i Verča Bláhová.
Celkově skvělé závody, výborné výkony a velký dík všem – mistrovství ČR se blíží, forma potěšitelně stoupá a Letní olympiády se snad zúčastní rekordní počet zástupců našeho klubu (poslední červnový týden v Brně pro RN 2003, 2004 a 2005).