Veronika Heřmánková, Michaela Milnerová, Natálie Musilová, Linda Salehová, Veronika Vacková, Nadia van Wassem, Nikola Zemanová

200 PZ – kategorie 2005-2006 (Memoriál J. Jezbery)
37
Medaile:
16
M. Hřebík   1. místo   50 P   3. místo   100 a 200 PZ (M J. Jezbery)
N. Musilová   2. místo   200 VZ, 100 a 200 PZ, 50 M (Cena M. Volfa)   3. místo   100 VZ
L. Salehová   1. místo   200 VZ     3. místo   100 a 200 PZ
N. van Wassem   1.místo   100 PZ, 50 P (rekord M J. Jezbery)   3. místo   50 a 200 VZ, 200 PZ (M J. Jezbery)
Výsledky PK: CV - MJJ 17 - PK (430)
Celkové výsledky: CVCV - MJJ 17 - CV (377)

Chomutov - M JJ 17

9 plavců PKČL na Memoriálu J. Jezbery

Třicátého ročníku Memoriálu Jaroslava Jezbery se z původně 17 přihlášených zúčastnila pouze devítičlenná skupina (důvodem byly nemoci a pravděpodobně i prodloužený víkend…), která v konkurenci dalších 27 plaveckých oddílů včetně plavců z Německa dosáhla velmi pěkných výsledků – 16 medailových umístění, převážně v nových osobních rekordech (37).
Skvěle zaplavala Nadia van Wassem, která byla bez medaile pouze v jednom startu, ale vše ostatní už “cinklo”. Zaplavala nový rekord Memoriálu na 50 m prsa (ten stávající vylepšila o 1,5 vteřiny!!!), první byla i na 100 m polohový závod a na dvojnásobné trati, která byla hlavním závodem její kategorie, byla třetí a stejně tak i v dalších dvou startech (50 a 200 m volný způsob). Stejný počet medailových umístění si připsala také Natálie Musilová (5), která byla druhá ve finálové rozplavbě 50 m motýlek (Cena M. Volfa, vylepšila své osobní maximum v rozplavbách a ve finále ubrala ještě další vteřinu!), také na 200 m volný způsob i 100 a 200 m polohový závod, bronz přidala za 100 m volný způsob. Linda Salehová vybojovala prvenství za 200 m volný způsob a dva bronzy za oba polohové závody. Nutno podotknout, že Linda i Natka absolvovaly závody po těžkém týdenním soustředění v Nymburce, o to cennější jsou jejich výkony včetně nových osobáků. Výborně zaplaval také čtvrtý medailista Matyáš Hřebík, který ke zlatu za 50 m prsa přidal dvakrát bronz za obě polohovky (dvoustovka byla hlavním závodem jeho kategorie). Samozřejmě, že nezklamala ani pětice zbývajících plavců, která především měla ztíženou situaci společné kategorie se staršími plavci. Nejlépe se s tím popral Filip Konrád, který končil jen těsně pod stupni vítězů (dvakrát čtvrtý a jednou pátý, sedmý skončil ve finále Ceny M. Volfa na 50 m motýlek).