P. Chocová       1. místo   50 a 100 P, 50 M
N. van Wassem       3. místo   50 P
Výsledky PK: Praha 2017 - PK (368)
Celkové výsledky: Praha 2017 - CV (390)

Praha 2017

Plavci ze 7 zemí (ČR, Polska, Slovenska, Slovinska, Turecka, Ruska a Izraele) a 75 plaveckých oddílů startovali na závodech Praha 2017, které byly zároveň i 4. kolem ČP v plavání. Plavci na otevřené padesátce v Podolí měli možnost plnit limity na významné soutěže juniorů (ME, MS, EYOF) i seniorů (červencové MS v Maďarsku).
Svou kategorii měli v pátek i mladší žáci RN 2005 a 2006, kde startovali za PKČL Matyáš Hřebík (1. místo 50m prsa) a Nadia van Wassem (3. místo 50 m prsa). Petra Chocová absolvovala v sobotním vedru trojí finále a dařilo se jí skvěle – zvítězila na 50 i 100 m prsa a 50 m motýlek. Navíc se stala absolutní vítězkou kategorie žen za nejhodnotnější výkon, byla jedinou plavkyní, která překonala hranici osmi set bodů (výkon z rozplaveb 50 m prsa 0:31,72). Medailově se prosadila v kategorii open také Daryna Naboichenko, která ve finále 50 m volný způsob obsadila 3. místo. V dalších dvou padesátkách (znak a motýlek) byla k finále velmi blízko a slabší chvilku si vybrala při svém startu na kraulové dvoustovce, kde finále mělo být… Jakub Češka startoval ve finále prsové padesátky a Adéla Kopecká zaplavala dvě nová osobní maxima na 50 a 100 m prsa, to je pro ni dobré před nominací na červencové mistrovství ČR dorostu.