– dále přijati, ale nestartovali: Jakub Češka, Oldřich Hladík, Miroslav Chaloupka, Veronika Bláhová
Osobní rekordy:        0
Medaile:                      1 – mistr ČR 50 m prsa
Výsledky PK: Plzeň - ZMČR - PK (240)
Celkové výsledky: Plzeň - ZMČR - CV (241)

Na Zimní mistrovství ČR dorostu a dospělých byli přijati všichni přihlášení plavci, tedy celkem 5 (Jakub Češka, Oldřich Hladík, Miroslav Chaloupka, Veronika Bláhová a Petra Chocová). Bohužel nakonec reprezentovala náš klub pouze Petra Chocová, která před půlnocí přiletěla z MS v Číně a hned druhý den ráno cestovala sama na plzeňský šampionát. Nakonec z původního plánu, závodit ve čtyřech disciplínách, odhlásila tři starty a plavala pouze ve své hlavní disciplíně 50 m prsa, ve které na MS obsadila skvělé 12. místo. I přes výrazný časový posun navázala na své výkony z “krátkého světa” a po postupech z prvních míst v rozplavbách i semifinále, suverénně zvítězila i ve finálové rozplavbě časem 0:30,42 a shodou okolností vyrovnala na setinu svůj semifinálový výkon z MS. Obhájila tak mistrovský titul z letního mistrovství na “dlouhém” bazénu v Praze – Podolí. Navíc díky startu na plzeňském MČR završila své úsilí v seriálu závodů Českého poháru v plavání za rok 2018 a zvítězila (ČP byl složen ze čtyř závodů na padesátimetrovém a čtyř na pětadvacetimetrovém bazénu, do celkového hodnocení se započítávaly vždy tři nejlepší výkony z bazénů 25 i 50 m).
Na závěr snad ještě krátce k neúčasti ostatních plavců. Kuba Češka účast potvrdil a nakonec z důvodu, dle jeho slov, málo naplavaných km nejel. Olda Hladík měl sice tréninkový výpadek těsně před MČR, ale nakonec se bohužel rozhodnul nevyužít alespoň účasti v jedné disciplíně pro “čárku” za účast, protože od ledna 2019 se posouvá do kategorie staršího dorostu a zde bude muset hodně zabrat, aby vybojoval místo pro Letní MČR. Míra Chaloupka měl startovat už v létě na “dlouhém” bazénu, ale z důvodu dovolené do Prahy nejel, nyní zrušil svou účast z neznámých důvodů až v předvečer svého startu (ve své kategorii mladšího dorostu figuroval přihlášeným časem 50 m volný způsob na třetím místě…). Poslední “neúčastnice” MČR, Verča Bláhová, měla za sebou premiéru na “dospěláckém” MČR už v létě, ale nyní odmítla start pro únavu z náročné sezóny 2018 (na 100 Z figurovala v přihláškách mezi dospělými na 9. místě). K tomuto snad jen dodat, že už samotná účast je zúročení celoroční tvrdé práce, jak plavce, tak i trenéra a v neposlední řadě i reprezentace mateřského klubu…