Vyhlášení výsledků ankety
NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ  SPORTOVEC  ČESKOLIPSKA  2018
Česká Lípa
KD Crystal, 6. 2. 2018

Z Plaveckého klubu Česká Lípa postoupily do závěrečného finále (slavnostní večer v KD Crystal) Petra Chocová (kategorie dospělí) a Daryna Nabojčenko (kategorie mládež – Dáša získala v roce 2018 občanství ČR, proto nově Nabojčenko). Dáša obhajovala loňské prvenství a letos skončila druhá za Barborou Znamenáčkovou (karate SPORT RELAX), první část sezóny absolvovala za svůj mateřský klub PKČL (LMČR dorostu Praha 2. 50 a 100 VZ, 3. 50 M) a od září, po přestupu, plave za Ústeckou akademii plaveckých sportů (ZMČR Plzeň – dorost 1. 50 Z. 2. 50 a 100 VZ, 50 M; dospělí, při neúčasti nejlepších plavců, kteří souběžně s mistrovstvím ČR reprezentovali na MS v Číně – 1. 50 Z, 3. 50 VZ).

Petra Chocová, která obsadila v anketě 6. místo, se stačila ještě před koncem MS v Číně vrátit na domácí šampionát a obhájit prvenství z léta na 50 P, tím si zajistila také vítězství v Českém poháru (dlouhodobá soutěž složená po čtyřech závodech na 25 a 50 m bazénech). Mimo jiné i po roce 2018 je aktuální držitelkou rekordů ČR na 50 a 100 P (na 25 i 50 m bazénu), dále loni startovala na ME v Glasgow a na MS v Číně skončila v SF celkově na 12. místě a 7. byla se štafetou 4×50 PZ (rekord ČR), na ME masters ve Slovinsku zvítězila na 50 a 200 P (padesátka v evropském a světovém rekordu), bronzová byla na 50 VZ, na světovém poháru v Eindhovenu byla 6. na 50 P (splněný limit pro MS).

Na závěr snad jen drobná poznámka k zastoupení jednotlivých sportovních odvětví mezi desítkou nejlepších v kategoriích mládeže a dospělých – bylo zastoupeno žalostně malé množství sportovců olympijských sportů (dospělí 2, mládež 2 – tedy 4 z 20…). Určitě není potřeba zdůrazňovat, že v olympijských sportech je výrazně větší konkurence nežli v těch neolympijských a mnohdy pouze „hoby“ sportech…