Paříž - bazén 2011

MZ – závodníci z 39 zemí celého světa

PKČL: Petra Chocová

Výsledky PKČL: Paříž - MZ 2011 - PKČL (924)

I druhý den závodů v Paříži navázala Petra na skvělé sobotní výkony, kdy zaplavala nový rekord ČR na 100 m prsa (1:09,07). Na prsové padesátce zaostala v rozplavbách o pouhých 19 setin za svým vlastním rekordem (0:31,69) a z druhého místa postoupila do finále, kde bohužel ke svému výkonu z rozplaveb přidala 5 setin a skončila na 6. místě. Prsovou dvoustovku plavala v rozplavbách na pohodu a byl z toho velmi slušný výkon (2:32,33), navíc druhá stovka byla o puhé 2,3 vteřiny pomalejší než ta první – opravdu skvěle rozjetý a také dokončený závod. Finále už bylo o trochu jiné a rychleji rozjetou první polovinu závodu už Petra neudržela ve druhé části a ani zlepšený výkon z rozplaveb netačil na lepší než 8. místo.

Petra však dokázala pouhé tři dny po návratu z náročného vysokohorského soustředění v Bulharsku odrazit útok své největší “domácí” soupeřky Martiny Moravčíkové (trénuje již čtvrtý rok v USA) o účast na MS v Šanghaji a bude to právě ona, která bude reprezentovat ČR v prsařských disciplínách poslední týden v červenci. Ještě před tím však změří své síly s domácí špičkou na mistrovství ČR v Prazé – Podolí (8.-10.7.).