Adéla Kopecká, Markéta Musilová, Natálie Musilová, Tina Šafrová, Klára Šuriková, Natálie Vacková, Martina Vlasáková

M. Chaloupka   1. místo 100 Z, 50 a 100 VZ 3. místo 100 PZ

Výsledky PKČL: V - PKČL (986)

Celkové výsledky: Litoměřice - CV (896)

Litoměřice - L kalich 2012 - 1. místo M. Chaloupka

M. Chaloupka 1. místo 100 m VZ – hlavní závod

Na Litoměřickém kalichu zaplavala dvanáctičlenná skupina našeho PK velice solidní výsledky. Svědčí o tom nejen 40 nových osobních rekordů, ale také zisk devíti medailových umístění.

Skvěle zaplaval Míra Chaloupka, který nejenže ve výborném osobáku zvítězil v hlavním závodu 100 m volný způsob, ale prvenství přidal ještě na poloviční trati i 50 m znak a třetí skončil na 100 m polohový závod.

Také Kuba Češka pokračuje v neustálém překonávání osobních rekordů už od loňského podzimu a na své konto si připsal také dvě druhá místa za 50 a 100 m prsa.

Druhé místo za 50 m motýlek přidal Mirek Langer, ale ostatní výkony už tak skvělé bohužel nebyly.

Další medaili připsala na klubové konto za třetí místo v disciplíně 50 m znak Áďa Kopecká, která zaostala těsně i za dalším medailovým úspěchem a zlepšila se téměř ve všech startech.

O devátou medaili se zasloužila Tina Šafrová zlepšeným výkonem na 50 m prsa. V dalších startech to už bylo výrazně horší, byla diskvalifikována na 100 m polohový závod a také ve finále hlavního závodu (100 VZ).

Danek Pecinovský končil za stupni vítězů jen velmi těsně. Velkou smůlu měla Natálka Musilová, která byla diskvalifikována hned třikrát a snad už se jí nikdy podobně “nezadaří”. Zato Markéta Musilová plavala naprosto skvěle, bojovala v kategorii se staršími soupeřkami a všechny starty proměnila v nové osobáky. Stejně se dařilo v překonávání osobních maxim i Martině Vlasákové, ale medaile unikla o kousek na 50 m prsa. Také Klára Šuriková vylepšila čtyři osobáky a Natálie Vacková si připsala pouze jeden na 100 m prsa.

Smíšená kraulová štafeta ve složení Češka, Mígl, Vlasáková a Vacková obsadila čtvrté místo. V soutěži družstev obsadili naši plavci osmou příčku z celkově třiadvaceti hodnocených.