Veronika Bláhová, Kristýna Erlebachová, Markéta Musilová, Natálie Musilová, Tina Šafrová a Klára Šuriková

M. Musilová               1. místo 50 VZ a 100 P

N. Musilová               2. místo 50 VZ 3. místo 100 VZ

Výsledky PKČL: Chomutov - JC 2012 - PK (388)

Celkové výsledky: Chomutov - JC 2012 - CV (422)

Chomutov - JC 2012

Jarní cena nejmladšího žactva byla závodem pro plavce desetileté a mladší. Naši plavci odjeli na tyto závody v oslabené sestavě, když ze zdravotních důvodů nemohli plavat hned čtyři (M. Chaloupka, D. Pecinovský, F. Češka a M. Křížová). Za PK nakonec plavala jen děvčata: Veronika Bláhová, Kristýna Erlebachová, Markéta Musilová, Natálie Musilová, Tina Šafrová a Klára Šuriková.

O výborných výkonech svědčí především to, že všechny starty jsou nové osobní rekordy. Pravdou je, že pro naše nejmladší plavce to byly první letošní závody na padesátce a toto výrazné zlepšení bylo očekáváno. Skvěle se dařilo Markétě Musilové, která zvítězila v hlavním závodě 50 m volný způsob a po výborném výkonu zvítězila i na 100 m prsa, na poloviční trati skončila druhá. Natálie Musilová skončila v hlavním závodě druhá a na 100 m volný způsob obsadila třetí místo. Hlavní závod byl opravdu vyrovnaný a je skvělé, že první dvě místa obsadily naše závodnice a to také s minimálním časovým odstupem. Šestou medaili do sbírky přidala Kristýna Erlebachová za druhé místo na 100 m prsa. Verča Bláhová musela bojovat se staršími soupeřkami a končila jen těsně za medailovými umístěními, byla dvakrát čtvrtá a jednou pátá. Do první desítky se shodně ve třech startech vešly také Tina Šafrová a Klára Šuriková.