Výsledky PKČL: Praha - Jarní cena 2012 - PK (897)

Celkové výsledky: Praha - Jarní cena 2012 - CV (901)

Praha - Jarní cena 2012 - O. Olšar

Ondra Olšar na startu 50 m znak

Osobních rekordů bylo hodně, ale na padesátce to byly teprve druhé závody a rozhodně by mnohdy mohly být i výraznější. Jedinou medaili získal Ondra Olšar, který opět zabodoval ve znakařských startech (3. místo 50 m znak). Velká škoda, že na 100 i 200 m znak za medailovým umístěním zaostal jen těsně, byl dvakrát čtvrtý – snad by se umístil výše, kdyby absolvoval větší počet tréninků a také ve vyšší kvalitě… A co ostatní? Kuba Češka nenastoupil na 200 m polohový závod, na 100 m prsa byl diskvalifikován a na dvojnásobné trati skončil na 6. místě, ale rozhodně už měl plavat pod 2:50… Medaile nepřivezla ani Natálie Vacková a Martina Vlasáková, obě zaznamenaly pouze dvě umístění v první desítce… Adéla Kopecká měla sice za soupeřky o rok starší plavkyně, ale rozhodně i ona má na víc než na 13. místo za 200 m prsa…

Padesátka našim plavcům příliš nesvědčí, ale rozhodně to není jenom tím, že trénujeme na pětadvacítce, vždyť i mnoho dalších plavců trénuje na „krátkém“ bazénu a výsledky jsou lepší. Myslím si, že naše podmínky jsou nyní naprosto super (jen málokdo si může zavzpomínat na ty před několika lety a úspěchy rozhodně za zmínku stojí – bazén včetně šaten a sprch neútulný ba přímo hnusný, voda 23°C vzduch 21°C, tréninky maximálně ve dvou drahách – zima, zima a k tomu dřina…). Chce to nejspíš jen více zabrat a v mnoha případech zlepšit docházku na tréninky…