M. Chaloupka   1. místo 50 M, 2. místo 50 a 100 VZ

M. Langer   1. místo 50 M, 2. místo 50 VZ, 3. místo 100 PZ

K. Šuriková   3. místo 50 Z

23 osobních rekordů

Výsledky PKČL: Rumburk - OP 11 a mladší - PKČL (1013)

Celkové výsledky: Rumburk - OP 11 a ml. - celkové výsledky (1042)

Na oblastním přeboru v Rumburku startovalo za PK 9 plavců, kteří vybojovali 7 medailových umístění a zaplavali 23 nových osobních rekordů.

Mirek Chaloupka zvítězil po výborném výkonu na 50 m motýlek a dvě stříbra získal za 50 a 100 m volný způsob. Stejný počet medailí vybojoval i Mirek Langer – zvítězil na 50 m motýlek, druhý byl na 50 m volný způsob a třetí místo přidal za 100 m polohový závod, na dvoustovce byl čtvrtý. O další zlato ho připravilo nesmyslné rozhodnutí rozhodčího, který viděl v polovině trati 100 m motýlek na obrátce dohmat pouze jednou rukou a Mirek byl diskvalifikován, plaval skvělý čas 1:31,4. Také Klára Šuriková byla medailová, když skončila třetí na 50 m znak a na dvojnásobné trati byla jen těsně čtvrtá. Tina Šafrová zazmatkovala v cíli 50 m prsa, dohmátla pouze jednou rukou a právě to ji připravilo o místo na stupních vítězů, protože na dvojnásobné trati stačil její výkon “pouze” na čtvrtou příčku. Výborně plavala také Natálka Vacková, která měnila jeden osobák za druhým a mnohdy končila za medailemi jen velmi těsně. Mezi prvních deset plavců proniknul také Matěj Rek a to hned třikrát.

Zajímavostí letošního oblastního přeboru byla účast dvou českolipských plaveckých klubů a vzájemný souboj vyzněl jednoznačně pro ten náš!

Oblastní přebor v Rumburku byl také jedinou možností nominovat se na Letní poháry ČR žactva (11.-12.6. 2011). Desetiletí budou v Praze a malou šanci na start má Matěj Rek, jedenáctiletí v Domažlicích a jistotu startu má Mirek Langer, Natálka Vacková a také Martina Vlasáková, která v době konání OP byla na škole v přírodě, ale letošní výkony jí zaručují nominaci.