1. místo 100 Z, 50 a 100 VZ, 100 PZ     2. místo 200 VZ     3. místo 100 P

J. Tauš     2. místo 100 M     3. místo 200 VZ

Výsledky PKČL: Jablonec - Cena TJ B - PK (381)

Celkové výsledky: Jablonec - Cena TJ B - CV (407)

Jablonec 2012 - 1. místo O. Olšar

Nejúspěšnější plavec PK – Ondra Olšar

V Jablonci na Ceně TJ Bižuterie po velkém počtu odhlášek startovalo nakonec dvanáct našich plavců. Výborné výkony, 42 osobních rekordů, 10 medailových umístění, ale také několik startů, které zůstaly za očekáváním.

Tím absolutně nej naším plavcem byl Ondra Olšar se šesti medailovými umístěními ze sedmi startů, navíc zvítězil v hlavním závodu své kategorie – 100 m polohový závod. Náš “bývalý” nadějný prsař plave nyní naprosto skvěle znakem, ale i tak výsledný čas na 100 m prsa mohl být výrazně lepší a stejně tak tomu mělo být i na 100 m motýlek (pod 1:10) i 200 m volný způsob (pod 2:10). Áďa Kopecká zvítězila na 50 m motýlek, ale bohužel nezaznamenala medailový úspěch na 50 m prsa a také v polohovce. Dalším medailistou byl Kuba Tauš, který plaval téměř vše v osobních rekordech, ale v některých případech mohly být výraznější – sem samozřejmě nepatří kvalitní výkon na 100 m motýlek a naopak stovka kraul by už měla být pod minutu. Mirek Langer stále sází na svoji parádní disciplínu 50 m motýlek, ve které skončil na druhém místě, ale už by to chtělo alespoň malinké vylepšení osobního rekordu. Natálie Vacková stále ubírá vteřinky a desetinky, snad to nebude dlouho trvat a cinkne u ní opět nějaká medaile. Závod od závodu se zlepšuje nováček Honza Plíhal, který by potřeboval především přidat větší počet tréninkových hodin. Mezi “zlepšovatele” osobních rekordů patří také R. Mígl, O. Hofman, J. Klouček, M. Stárek a Š. Hofmanová.