N. Vacková     3. místo 100 P

Výsledky PKČL: Plzeň - P vytrvalec - PK (869)

Celkové výsledky: Plzeň - P vytrvalec 2012 - CV (872)

Plzeňský vytrvalec 2012 - N. Vacková 3. 100PNatálie Vacková – 3. místo 100 P

Plzeňský vytrvalec je závodem, kde hlavní soutěží jsou vytrvalecké disciplíny 800 a 1 500 m  volný způsob. Samozřejmě se plavou i ostatní disciplíny, které jsou na programu i na jiných závodech. Závody v Plzni ukázaly, že naši plavci příliš ve vytrvaleckých disciplínách nevynikají a za zmínku stojí snad pouze výkon na 800 m volný způsob Martiny Vlasákové, která obsadila v konečném hodnocení slušné 12. místo, na stejné trati skončila Natálie Vacková na 17. místě. Osobních rekordů bylo dost a dost (34), ale na padesátce to byly teprve první letošní závody po téměř roční přestávce, takže v těchto věkových kategoriích by měl být nový osobní rekord „povinný“. Z jednotlivých startů na kratších tratích vybojovala jediné medailové umístění Natálka Vacková (100 m prsa) a ještě si připsala dvě umístění v první desítce startovního pole (2x 5. 100 m motýlek a 200 m polohový závod), do první desítky se probojovala i Martina Vlasáková (5. 100 m prsa), dále Kuba Tauš ( 5. na 100 m motýlek) a také Ríša Mígl (9. na 100 m znak).

Závody byly s mezinárodní účastí a vzhledem k tomu, že byla možnost plnit i limity na OH v Londýně, byly k vidění i některé velmi dobré výkony.