OP Litvínov a Litoměřice

Plavci PKČL si vytvořili 49 nových osobních rekordů a přivezli 18 medailových umístění.

Litvínov – OP 11 let a mladší

14.11. 2009

18 plaveckých oddílů SČ oblasti (Ústecký a Liberecký kraj)

Výsledky PKČL - OP Litvínov (1080)

Celkové výsledky - OP Litvínov (969)

PKČL:

OP Litvínov 09

Adéla Kopecká, Martina Vlasáková, Jakub Češka, Nikol Pekárková, Natálie Vacková, Ondřej Vosála a Richard Mígl

Výborně plavala Martina Vlasáková – dvě 2. místa (200 VZ a 200 PZ) a dvě 3. místa (50 P a 100 VZ). Další dvě medaile za třetí místa přidali Richard Mígl (100 PZ) a Adéla Kopecká (50 P). V dalších startech končili jen těsně za stupni vítězů. Také ostatní plavci PKČL zaplavali výborně a umísťovali se v první desítce mnohdy početného startovního pole, také oni plavali většinu ze svých startů v nových osobních rekordech.

Tyto závody byly jedinou možností nominovat se na Poháry ČR, kde by měli PKČL reprezentovat J. Češka (PČR 11 Tábor 5.-6.12.) a R. Mígl, A. Kopecká a N. Pekárková (PČR 10 Beroun 5.-6.12.)

Litoměřice – OP 12 let a starší

21.-22.11. 2009

Výsledky PKČL - OP Litoměřice (1073) Celkové výsledky - OP Litoměřice (1012)

PKČL:

OP Litoměřice 09

Jakub Tauš, Ondřej Olšar, Jan Kecek a Karolína Szabová

Také na Oblastním přeboru v Litoměřicích se dařilo českolipským plavcům. Jediný titul Přeborníka SČ oblasti vybojovala na trati 100 P K. Szabová a přidala ještě bronz na dvojnásobné trati. Ondřej Olšar vybojoval 6 medailových umístění (2. místo 100 a 200 PZ, 3. místo 200 P, 100 Z, 50 a 100 VZ) a byl tak nejúspěšnější z celé výpravy. Do medailové sbírky ještě přispěl Jakub Tauš dvěma 2. místy (100 a 200 Z) a Jan Kecek (2. místo 200 Z a 3. místo 100 Z).

Kromě velkého množství zaplavaných osobáků byla toto jediná možnost kvalifikace na žákovská mistrovství ČR – ZMČR žactva RN 96 Kladno (12.-13.12. – Jan Kecek) a ZMČR žactva RN 97 Prostějov (12.-13.12. – Ondřej Olšar, Jakub Tauš a Karolína Szabová).