České Budějovice – VC – 41. ročník, 1. kolo ČP v plavání

P. Chocová     1. místo 50 P     2. místo 100 P

Výsledky PKČL: Č. Budějovice - VC - PKČL (951)

Celkové výsledky: sobota – ČB - VC - CV So (938)     neděle – ČB - VC - CV - Ne (907)

Petra Chocová

Velká cena Českých Budějovic byla zároveň i 1. kolem ČP v plavání. Na budějovické padesátce se sešla poměrně slušná konkurence 44 plaveckých oddílů ze 4 zemí (ČR, Slovensko, Slovinsko a Rakousko) a startovala téměř kompletní sestava repre ČR. Především naše nejlepší plavkyně, které splnily “A” limit na OH v Londýně Petra Chocová, Barbora Závadová a k nim se v sobotním programu přidala Simona Baumrtová, která o 3 setiny vylepšila svůj vlastní rekord ČR na 200 m znak a stala se tak třetí olympijskou limitářkou mezi bazénovými plavci.

Petra Chocová postoupila z rozplaveb 50 m prsa a stejně tak i na 100 m volný způsob (padesátimetrové tratě a 100 m volný způsob se plavaly systémem rozplaveb s postupem nejlepších osmi do finále). U kraulové stovky sice neprolomila hranici jedné minuty na padesátimetrovém bazénu, ale i tak je úspěchem postup do finále mezi krauléry specialisty. V odpoledním finálovém bloku sice začala velice slibně, ale pak se projevil opět zdravotní problém operovaného ramene, se kterým znovu laboruje po prosincovém ME ve Štětíně. Zvítězila s velkým náskokem ve finále 50 m prsa (0:32,19) před slovinskou závodnicí Tanjou Šmid, doplavala si pro 8. místo v hlavním závodu 100 m volný způsob a potom ještě odplavala 100 m prsa, kde v závěru nestačila na Slovinku Šmid, kterou na poloviční trati porazila a skončila druhá, obě doplavaly s velký náskokem před ostatními plavkyněmi. Druhý den Petra do závodů pro již zmíněné zdravotní problémy nenastoupila, měla startovat ještě na 200 m prsa a 50 m motýlek. Zapsala si první body do hodnocení ČP, ale stejně tak jako v předchozích sezónách, nebude moci absolvovat všechny potřebné závody, aby mohla zasáhnout do bojů o medailové umístění v celkovém hodnocení. Letos je to samozřejmě způsobeno plánem závodů a rozložením soustředění v rámci přípravy na OH.